V prvi polovici oktobra se je v Žalcu s podelitvijo zlatih in srebrnih priznanj ter razstavo na I. osnovni šoli Žalec zaključil aktualni bienale otroške grafike, katerega začetki segajo v leto 1981.

Tričlanska strokovna žirija je med 1400 prispelimi grafičnimi listi iz 120 šol in vrtcev izbrala 370 za razstavo. Med njimi je izbrala 10 za zlato priznanje in 34 za srebrno priznanje. Ostali razstavljavci so prejeli bronasta priznanja.

Zlato priznanje je prejela tudi Anja Cener, srebrno pa Jan Mencigar in Mia Vidonja Ratej. Bronasto priznanje so prejeli Jakob Rojko, Zoja Kreft, Neža Kosednar, Lia Baša, Sara Sofia Kosednar, Nejc Mencigar, Katja Bertalanič, Nejc Hajdinjak, Lara Gider, Liam Nemec in Ela Vidonja Kranjec.