V soboto, 1. 6. 2024, smo v sodelovanju s Športno zvezo Občine Rogašovci izvedli 21. rogašovski tek. Zjutraj vreme ni bilo ravno ugodno, a se je pred tekom vseeno zjasnilo, tako da so tekači lahko odtekli svoje razdalje.

Najmlajši otroci so otvorili športno prireditev s tekom na 200 metrov, v pomoč pri teku pa so jim bili starši. Sledili so teki učenk in učencev naše šole, vključevali pa so se tudi tekači iz drugih občin. Po teku je sledila razglasitev rezultatov. Medalje je letos podeljeval ravnatelj naše šole, gospod Aleksander Mencigar. Ob 11. uri  so se na štartno pozicijo postavili tekači, pred katerimi je bila proga dolga 3300m. Glavni tek je bil dolžine 6.600m, za katerega pa so se odločili najbolj pogumni. Bilo je prijetno športno vzdušje, z odličnimi tekači in super navijači!