V slovaškem Hlohovcu se je v začetku oktobra odvila zaključna tridnevna prireditev s podelitvijo priznanj najboljšim učencem v ekslibrisu. Na bienalnem 19.  mednarodnem natečaju v ekslibrisu je sodelovalo 1457 učencev iz 15-ih držav. Vsi so ustvarjali grafike malega formata na temo Gozdovi, gorovja, višavja okoli nas. Slovenijo so predstavljale učenke štirih šol, med njimi tudi nekdanja učenka naše šole, Klementina Segeri.

Prvi dan je bil namenjen sprejemu in spoznavanju gostujočih učencev, mentorjev in staršev. Drugi dan sta bili dve delavnici, ena slikarska in ena grafična. Sledila je slavnostna podelitev priznanj in ogled razstave nagrajenih in za razstavo izbranih ekslibrisov. Večer se je zaključil z večerjo in folklornim programom. Tretji dan smo obiskali še dvorec Moravany.