V četrtek, 26. 5. 2022, smo po 2-letnem premoru zaradi corona ukrepov bralno sezono zaključili z obiskom ustvarjalcev. Učenci, ki so letos opravili bralno značko, so si za nagrado ogledali predstavo Mali princ v izvedbi Društva za boljši svet. Pred začetkom predstave sta učence pozdravila knjižničarka in ravnatelj in jih spodbudila k temu, da bi še naprej vestno brali. Nato so nam igralci na odru (v šolski telovadnici) pričarali različne poglede na svet. Mali princ nam je pokazal, iz katere perspektive in na kakšen način je lahko svet veliko lepši.

Učenci od prvega do petega razreda so bralno značko opravljali pri razredničarki, učenci višjih razredov pa pri knjižničarki. Prebrali so knjige in pesmice in se o njih pogovarjali s svojimi mentorji. Za trud in vztrajnost bodo ob koncu šolskega leta prejeli priznanje. Učenka Hana Šandor, ki je opravila bralno značko vseh devet let, je postala naša zlata bralka.

Vsem učencem iskreno čestitamo!

Knjižničarka:

Andreja Ošlaj