Susanna Mattiangeli: MINA HB

Na tih deževen dan, pravzaprav je to bilo v soboto, 28. 5. 2022, smo se učiteljici in učenci petega razreda zbrali v šoli in prebrali knjigo Susanne Mattiangeli: Mina HB – Zapiski, osebne zadeve, resnične in izmišljene zgodbe.

Učenci so knjigo prebrali na oblazinjenih trosedih v galeriji šole pred knjižnico. Najprej sede, nato kar leže. Knjiga Mina HB je učencem dala misliti in spodbudila domišljijo, tako da so svoja najbolj čudna vprašanja in odgovore napisali na plakat, ki so ga ob koncu dopoldneva izobesili v avli šole, kjer si ga lahko ogledajo tudi ostali učenci.

Mladi bralci so si sobotno dopoldne popestrili z branjem knjige in dopolnjevanjem ustvarjalnikov Naše male knjižnice in zadovoljni zatrdili, da bodo naslednje šolsko leto spet prišli na branje v šolo.

Zapisala:

Andreja Ošlaj