Spoštovani starši!

Šola je prostor, kjer se zbira večje število ljudi, posledično pa to dopušča hitrejše širjenje nalezljivih bolezni, zato je zelo pomembno, da prihajajo učenci v šolo zdravi. Da boste lažje ocenili, kdaj lahko otroka pošljete v šolo, so vam lahko v pomoč smernice NIJZ s katerimi vas seznanjamo na e-povezavi:

Starši imate ključno vlogo pri preprečevanju širjenja nalezljivih bolezni in okužb v vrtcih in šolah saj z upoštevanjem navodil  omogočite, da se otroci dobro pozdravijo preden se ponovno vključijo v skupino in da bolezni ne širijo na sovrstnike.

Starši smo tisti, ki pri otroku najprej prepoznamo bolezen. Otroka ne peljemo v vrtec oz. šolo, če:

·  je v zadnjih 48 urah imel povišano telesno temperaturo, je bruhal ali imel drisko.

·  če ima izpuščaj z ali brez vročine (razen ko gre za neinfekcijske izpuščaje, kot so alergijski izpuščaji, piki insektov)

V zadnjih dneh na šoli opažamo veliko odsotnosti učencev zaradi različnih bolezenskih stanj in vas naprošamo, da smernice NIJZ upoštevate.

V primeru vprašanj ali dilem se obrnite na šolsko pedagoginjo, ki je dosegljiva na telefonski številki 02 5598770 ali preko elektronske pošte andreja.sraka@ossvj.si.