Matematična tekmovanja v šolskem letu 2021/2022 smo pričeli s tekmovanjem iz logike. 23. septembra 2021 je potekalo šolsko tekmovanje. Udeležilo se ga je 31 učencev od 4. do 9. razreda. Najuspešnejši učenci od 4. do 7. razreda so osvojili bronasto priznanje.

Prejeli ga bodo:

•  Tamara Babič, Zala Kreft in Zala Gomiunik iz 4. razreda;
  •  Lia Škodnik, Lara Gomboc in Tomaž Haužar iz 5. razreda;
  •  Alja Škaper, Zoja Kreft in Enej Kuzmič iz 6. razreda in
  •  Zala Bertalanič iz 7. razreda.

Učenka Zala Bertalanič se je uvrstila na državno tekmovanje, ki je bilo 16. oktobra 2021 na OŠ Radenci in osvojila srebrno priznanje.

Najuspešnejši učenci 8. in 9. razreda so na šolskem tekmovanju lahko osvojili priznanje za sodelovanje. Prejeli ga bodo:

•  Aja Bertalnič in Nejc Škaper iz 8. razreda;
  •  Nejc Mencigar in Sara Sofia Kosednar iz 9. razreda.

Aja Bertalanič, Nejc Škaper in Nejc Mencigar so se udeležili regijskega tekmovanja, ki je potekalo 16. oktobra 2021 na OŠ Radenci. Aja in Nejc Škaper sta bila tudi tu zelo uspešna in se zato uvrstila na državno tekmovanje. Le-to je potekalo v soboto, 6. novembra 2021, na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani. Aja je osvojila bronasto, Nejc pa zlato priznanje iz logike.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za sodelovanje in izjemne dosežke. Le tako naprej!

Zapisala: mentorica Anita Nemec