V Tednu otroka je bilo na POš Pertoča za spoznanje še bolj veselo in prijetno kot ostale dni. Da obeležimo ta teden nekoliko drugače, smo že v ponedeljek začeli s prijetnim preživljanjem popoldneva v naravi. Učenci so ob pomoči učiteljic zakurili ogenj in  si pripravili »pajani kruh«, a že takoj naslednji dan opravili kratko potovanje z avtobusom v Mursko Soboto, kjer so si ogledali otroški animirina film: Zverinice iz gozda Hokipoki, katerega glavno sporočilo je, da  morajo vse živali živeti v sožitju in prijateljstvu.

Naslednja dva dni je zagodlo vreme, zato je večina druženja potekala v razredu. Pričarali smo si «domač kino« , kjer ni manjkalo kokic. Popoldne pa je minil ob poslušanju pravljic, ustvarjanju z lego in kliks kockami ter plesu.

Zadnji dan  je minil v znamenju kostanjevega piknika, saj so učenci že cel teden pridno prinašali kostanje.

Več pa naj povejo fotografije z utrinkov tega tedna.

Suzana Ficko Matko