Včasih se otroci premalo zavedamo, da je zajtrk najbolj pomemben obrok. Prav tako je pomembno, da jemo hrano, ki je pridelana v domačem okolju. Tega pa se zagotovo spomnimo meseca novembra, ko poteka tradicionalni slovenski zajtrk.
 Letos je medeni zajtrk po slovenskih šolah in vrtcih potekal 15. novembra. Učenci OŠ Sveti Jurij smo se tradicionalnega slovenskega zajtrka zelo razveselili. Pred pričetkom smo mize praznično okrasili. Z medenim zajtrkom smo že zjutraj svojemu telesu zagotovili dovolj energije za dobro delo, igro in razmišljanje. Na tradicionalnem zajtrku so nas slovenski pridelovalci pogostili s kruhom, z maslom, medom, jabolkom in mlekom.
Ko smo se okrepčali s slastnim zajtrkom, smo zapeli znano Slakovo pesem »Čebelice«. In tako se za tradicionalni slovenski zajtrk tudi spodobi!

Lara Gomboc, 3. a