Naša šola je bila v sodelovanju s štirimi šolami iz tujine uspešna pri prijavi projekta Erasmus+, partnerstva za izmenjavo med šolami. Evropski projekt bo trajal dve leti, in sicer: 1. 9. 2018 – 31. 8. 2020. Koordinatorica projekta je šola iz Španije – CEIP Santa María la Blanca (iz kraja Barcience). Poleg naše šole so še tri druge partnerske šole, to so: šola iz Italije Istituto Comprensivo A. Molinaro (kraj Montefiascone), šola iz Poljske Szkola Podstawowa Nr1 im. Ryszarda Knosaly (kraj Olsztyn) ter šola iz Grčije 40 dimotiko scholeio Peristeriou (kraj Peristeri).

Cilji projekta so spodbujanje odprtega izobraževanja in  uvajanje inovativnih praks v pedagoško delo,  spodbujanje digitalnih kompetenc in jezikovnih spretnosti (tuji jezik). Ciljna skupina so učenci stari med 10 in 14 let. Znotraj projekta bodo učenci spoznali različne računalniške aplikacije, ki jih bodo uporabili pri pouku in domačem učenju.

Prva aktivnost znotraj projekta bo izvedba tekmovanja v izboru logotipa projekta. Vse sodelujoče šole bodo vključile zainterisirane učence, ki bodo izdelali logotip projekta. Vsaka šola izbere svoj najboljši logotip. Med najboljšimi logotipi posameznih šol bo nato potekalo glasovanje, v katerem sodelujejo vse šole (glasovali bodo učenci in učitelji med logotipi drugih šol). Zmagovalni logotip bo nato postal logotip projekta.

O aktivnostih projekta vas bomo sproti obveščali na spletni strani šole.

Koordinatorica projekta:
Anita Fartek

 

Izvedba tega projekta je financirana s strani Evropske komisije. Vsebina prispevka je izključno odgovornost avtorja in v nobenem primeru ne predstavlja stališč Evropske komisije.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication [communication] reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

 

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)