SIO 2020

Naša šola sodeluje v programu nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju. (več …)

Spoštovani.

Pri preprečevanju okužbe z virusom SARS-CoV-2 je tako kot pri drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe, ki jih priporoča Nacionalni inštitut za javno zdravje:

• Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
  • Redno si umivamo roke z milom in toplo vodo (vsaj 1 minuto).
  • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje oziroma razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
  • Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
  • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

Pustovanje

V petek, 21.2.2020, so učenci od 1. do 3. razreda ter otroci iz vrtca pustovali.
Pustno rajanje različnih maškar je bilo zelo veselo.

ŠPORTNI DAN MINI PLANICA

V torek, 11.2.2020 smo imeli učenci od 1. do 5. razreda športni dan.
Zjutraj smo se zbrali v šolski telovadnici, kjer nam je gospod Jani Flisar predstavil smučarske skoke in smuk, ki so jih še nekaj let nazaj prirejali na Pertoči. V današnjem času to ni več mogoče, saj ni snega. Opisal nam je kako so potekale priprave in nam pokazal 3 videoposnetke. Povedal je, da je najdaljši skok na Pertoči dosegel Timi Zajc in sicer 33,5 metra. Danes je Timi Zajc med najboljšimi slovenskimi smučarskimi skakalci. Nazadnje so smučarske skoke na Pertoči pripravili leta 2014.

(več …)

Stran 1 od 2812345...1020...Zadnja »