Spoštovani starši, skrbniki in dragi učenci!

Uspešno smo zaključili prvi teden pouka ob ponovni vrnitvi v šolske prostore za učence prvega vzgojno-izobraževalnega obdobja. Po pogovoru z učenci in učitelji lahko sklepam, da so odzivi učencev in učiteljev zelo pozitivni. Vzdušje je prijetno, delo poteka brez zapletov. Na šoli se vsi skupaj trudimo in skrbimo za zagotovitev varnega in spodbudnega učnega okolja.

Obveščamo vas, da je Vlada RS, v četrtek, 28.1. 2021, sprejela nov odlok za izvajanje vzgojno-izobraževalnega dela v osnovni šoli. Na osnovi tega odloka učenci prve triade OŠ Sveti Jurij nadaljujejo z izvedbo pouka v prostorih šole tudi v prihodnjem tednu, od 2. februarja do 5. februarja 2021.

Zaradi izvedbe hitrega testiranja za zaposlene v ponedeljek, 1. februarja 2021, poteka izobraževanje na daljavo za vse učence matične in podružnične šole.

Na šoli se zavedamo, da to dejstvo povzroča vam staršem dodatne nevšečnosti, skrbi in potrebe po zagotovitvi varstva, učencem pa vnovično prilagajanje.

Učenci 4. do 9. razreda do preklica nadaljujejo z izobraževanjem na daljavo.

Prosimo vas za razumevanje situacije, na katero žal nimamo vpliva.

V želji, da ostanemo vsi zdravi in da se kmalu spet vrnemo v šole, vas vsi delavci šole prav lepo pozdravljamo.

Aleksander Mencigar, mag. manag., prof.