Spoštovani,

v torek, 26. 1. 2021, se bodo v šolo vrnili učenci prvega vzgojno izobraževalnega obdobja osnovnih šol.

Da bi uspešno organizirali delo v šoli, in ob tem zagotovili tudi optimalne pogoje za ohranjanje zdravja, smo pripravili dokument (Protokol za izvajanje vzgojno izobraževalnega dela s 26. 1. 2021, ki ga najdete na šolski spletni strani).

Seveda je le od nas samih odvisno, ali bomo odgovorni pri upoštevanju teh navodil. Zelo pomembno je, da v šolo prihajamo le, če smo popolnoma zdravi – mi in naši družinski člani. Ob vstopu v šolo si učenci razkužijo roke in nadenejo masko, ki jo lahko snamejo le v matični učilnici.

Šola bo poskrbela za:

– higienske in zdravstvene normative: pouk bo potekal v enotnih skupinah (oddelkih), brez mešanja učencev, skrbeli bomo za redno umivanje rok;

– zagotavljali bomo stalno prezračevanje prostorov, dezinfekcijo uporabnih površin, kljuk, toaletnih prostorov…;

– uporaba toaletnih prostorov bo le za eno osebo hkrati in le za učence posameznega oddelka;

–  jutranje varstvo učencev bo potekalo po prilagojenem razporedu in je namenjeno le v izrednih situacijah, ko varstva otroka ni mogoče zagotoviti doma. Jutranje varstvo bo potekalo od 7.15 ure naprej za učence 1. razredov  v matičnih učilnicah v ločenih skupinah.

Za vsa vprašanja glede jutranjega varstva se obrnite na svetovalno delavko šole Andrejo Sraka, preko elektronske pošte: andreja.sraka@ossvj.si ali na telefonsko številko 040 580 956.

prevzem otrok iz podaljšanega bivanja bo potekal po določenem urniku. Zaradi izredne situacije je za vaše otroke, po katere prihajate, tudi odhod iz podaljšanega bivanja prilagojen. Starši lahko otroka pričakate pred vhodom šole in ga prevzamete:

• ob 14.15 uri,
  • ob 15.00 uri,
  • ob 15.40 uri.

Za vsa vprašanja, dileme, morebitne predčasne odhode se prav tako obrnite na svetovalno delavko šole Andrejo Sraka, preko elektronske pošte: andreja.sraka@ossvj.si ali na telefonsko številko 040 580 956.

– pouk športa bo potekal v skladu s priporočili Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter priporočili NIJZ-a;

– krožki ter dopolnilni/dodatni pouk se izvajajo za vse učence posameznega oddelka. Izvajajo se tudi ure dodatne strokovne pomoči;

– prehrana in šolski prevoz sta organizirana;

– razvoz učencev iz OŠ Sveti Jurij bo ob 14.20 za obe smeri; razvoz za učence OŠ Pertoča bo ob 14.00.

Šolski privoz in razvoz po potekal po prilagojenem voznem redu.

PRIVOZRAZVOZ
PostajališčeOdhodPostajališčeOdhod
Ropoča kapela07:00Pertoča cerkev14:00
Pertoča Halb K07:05Pertoča Halb K14:02