V petek, 22. decembra, en dan pred težko pričakovanimi božično-novoletnimi počitnicami, smo obeležili kulturni dan. Seveda povsem v prazničnem vzdušju. Najprej je bila na vrsti proslava s pestrim programom. S svojim petjem nas je razveselil pevski zbor, učenci dramsko-recitacijskega krožka so za nas pripravili božične recitacije in dramske igre, učenci plesnega krožka pa so veselo zaplesali. Ob prihajajočem dnevu samostojnosti in enotnosti nas je s svojim obiskom počastil tudi župan Edvard Mihalič, nekaj prazničnih besed pa nam je namenil tudi naš ravnatelj, gospod Aleksander Mencigar. Naši posebni gostje pa so bili stanovalci Doma starejših Elizabeta.

Po proslavi smo se odpravili v učilnice, kjer smo izvedli delavnice na temo šolskega parlamenta, ki se letos glasi »šolstvo in šolski sistemi«. Sledil je najzabavnejši del kulturnega dneva, ples devetošolcev. Tako smo se v šolski telovadnici preizkusili v različnih igrah, plesali, rajali in tako ustvarili pravo praznično vzdušje.

Lepe božične praznike in srečno ter uspešno leto 2018!!!

Katarina L. Gomboc, 7. a